Trailer na novinku Aniara online

Trailer na film Aniara

Aniara

Drama / Sci-Fi

Režie:

Pella Kågerman, Hugo Lilja

Hrají:

Emelie Jonsson, Alexi Carpentieri, Arvin Kananian,  Jennie Silfverhjelm,Peter Carlberg,  Anneli Martini, Jamil Drissi, Emma…

CZ premiéra: nestanovena
US premiéra: nestanovena

Švédsko : 01.02.2019

Nejnovější trailery na novinky naleznete na odkaze Trailery

 

Pasažéři lodi Ainara se na prodloužené cestě k Marsu jistě dočkají nejednoho překvapení, ale boj s obezitou bude očividně ten nejmenší problém. Švédská depka mě zajímá, protože upoutávka zbytečně nespoileruje, výprava je vzhledem k malému rozpočtu parádní a já se na tu nekonečnou cestu směrem k Rudé planetě vlastně docela těším.

voyo online filmy od 1 koruny

Zajímavosti o filmu:

Film se inspiroval básni „Aniara“ od spisovatele Harryho Martinsona.

Komentáře uživatelů k filmu:

Aniara je vesmírná loď převážející tisíce kolonizátorů směrem na Mars. Po nehodě však přijde o palivo a kvůli vychýlení z kurzu nevratně namíří přímo do hlubin vesmíru. Malá pravděpodobnost návratu existuje, avšak cesta se z několika dnů protahuje na roky. Nudu a depresi si tedy pasažéři léčí ve speciální místnosti „MIMA“, kde díky zvláštní technologii s umělou inteligencí mohou oživovat své vzpomínky ze Země, čímž se dostávají do euforického transu. Jakmile však přetížená „MIMA“ začne stávkovat, začíná se společnost na lodi rozpadat a měnit. Instantní švédská existencialistická deprese s mnoha silnými momenty bohužel kvůli větším dějovým skokům v druhé polovině mírně postrádá gradaci. A některé otázky zůstávají na konci nezodpovězeny. Celkově jde však o velmi silný počin s nesmířlivým závěrem. Takhle nějak by vypadali Pasažéři, kdyby v Hollywoodu měli koule.

Poctivě natočené a působivě napsané sci-fi o několika tisících pasažérech směřujících na Mars ve vesmírné lodi, která musí po nehodě a vychýlení z kurzu zahodit veškeré palivo. Následná mnohaletá odysea, sledující zánik lidské civilizace prostřednictvím proměňující se atmosféry v izolovaném společenství ponechaném napospas, v němž postupně zmírá naděje i smysl existence, skvěle buduje pár zásadních postav (zejména hlavní hrdinku) i svět, v němž se děj odehrává. Pod efektním povrchem lze dokonce vyčíst i myšlenkově hlubokou, provokativní a nekompromisní vizi, jejíž realizaci však poněkud podráží nohy ta skutečnost, že příběh příliš dlouho setrvává na jednom místě, téměř negraduje, a na konci, když se to všechno snaží narychlo dohnat, nenechá dost prostoru finálním devastujícím obrazům na to, aby stihly dostatečně zarezonovat.

Víc zde.
zdroj: film.moviezone.cz & csfd.cz

Aniara

Aniara official trailer 1080p – EN