Životopisná drama, Čistá duše, online zdarma

film Čistá duše online

Čistá duše / Čistá duša

2001Drama / Životopisný

Dabing : Cz dabing

Režie:

Ron Howard

Hrají:
 Russell Crowe, Jennifer Connelly, Ed Harris, Christopher Plummer,Judd Hirsch, Adam Goldberg,Josh Lucas, Jason Gray-Stanford,Josh Pais, Alessandro Tanaka, Stelio…

 

Životopisná drama, Čistá duše, online ke zhlednuti na filmyon. Tenhle snimek ma cz dabing.

Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 byl John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům.
Neúčastní se jejich zábav, žije ve vlastním, uzavřeném světě a dokonce nechodí ani na přednášky.
Je doslova posedlý touhou po objevu „originální myšlenky“. Nalezne ji a vysokou školu opouští jako vědec, který svojí matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze, považované uplynulých sto let za neměnné.
Získá skvělé postavení, ožení se, založí rodinu… Jednoho dne si ovšem i jeho žena Alicia musí připustit, že to, co bylo až dosud u Johna považováno za podivínství, je závažnou psychickou chorobou.
Léčba je složitá a zdlouhavá, protože pacient odmítá přijmout fakt, že je vážně nemocen. Přitom se chce vrátit zpět mezi lidi, do světa vědy, kde by měl své platné místo, a všichni blízcí by mu rádi pomohli.
Teprve, když přesvědčí sám sebe a zvítězí nad sebou, může vykročit za poctou nejvyšší…
zdroj:csfd.cz

Po kliknutí na obrázek se otevře nové okno, kde se nachází film Čistá duše