Trailer na novinku Hellboy 2019 online

Trailer na film Hellboy 2019

Hellboy

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

Režie:

Neil Marshall

Hrají:

David Harbour, Milla Jovovich, Ian McShane, Sasha Lane, Mario de la Rosa, Daniel Dae Kim

CZ premiéra: 11.04.2019

US premiéra: 12.04.2019

Hellboy vypadá o něco epičtěji, než by měl, a že se tu létá na obří pekelné bestii, což je vždycky potěší. Ne, nemyslím si, že z toho bude nějaký žánrový klenot. To ani zdaleka. Dokud ale hlášky padají úrodnou půdu a vážně se jde na krev, nevidím důvod, proč nedat nové partě šanci. Minimálně slušný béčkový výplach by z toho vypadnout mohl, což při pohledu na dnešní armádu „slušných comicsových áček“ rozhodně není málo

voyo online filmy od 1 koruny

 

Zajímavosti o filmu:

Na rozdíl od Hellboy (2004), kde Hellboye Ú.P.V.O. tají, v tomto filmu o něm ví celý svět. Také je o něco starší a zkušenější.

Mike Mignola se v komiksové předloze často inspiruje v slovanském folklóru a tak není překvapivé, že v Hellboy universe figurují i Baba Jaga či věčný padouch Kostěj Nesmrtelný.

Mike Mignola ocenil věrnost filmu k předloze a prozradil i jména komiksů, ze kterých scénář vzešel. Příběhová linka nejvíce vychází z epické trilogie „Wild Hunt“, „Darkness Calls“ a „The Storm and the Fury“. Dále si Mignola všiml inspirace v „Hellboy in Mexico“ z roku 2010, jehož součástí je mayský bůh Camazotz, kterého můžeme vidět ve filmu.

Hellboy je alter ego Anung un Rama, Zvěstovatele zkázy. Tento polodémon je vyvoláný z pekla nacistickými okultisty v závěru druhé světové války, aby započal Apokalypsu. Hellboy má od přírody nadlidskou sílu a vytrvalost, znalost a cit pro nadpřirozeno a nadměrnou pravou ruku, nazývanou Pravá ruka zkázy.

Hellboy, jehož autorem je Mike Mignola, se poprvé objevil v březnu 1993 v „Dime Press #4“ (Dime Press je italské nezávislé komiksové vydavatelství). Později dostal vlastní minisérii „Seed Destruction“ z roku 1994, a to už v barvách Legend/Dark Horse Comics.

Hellboy patří mezi nejoblíbenější postavy Dark Horse Comics, 3. nejznámější komiksové vydavatelství po DC a Marvel. Avšak mají pod svojí střechou velice zvučná jména komiksů jako je „Maska“, „Sin City“, „Usagi Yojimbo“, „Buffy The Vampire Slayer“ anebo sérii „300“. Osud Hellboye rozhodne, jestli si ve spolupráci s Legendary AF také založí vlastní multiversum, tedy DHCU.

zdroj: film.moviezone.cz & csfd.cz

Hellboy

Hellboy (2019) CZ HD RED BAND trailer