Historická drama, Marie, královna skotská , Online

film Marie, královna skotská online

Marie královna skotská

2018Drama / Historický 

Dabing: EN+CZ titulky

Režie: Josie Rourke

Hrají:  Saoirse Ronan, Margot Robbie, Guy Pearce, David Tennant, Jack Lowden, Gemma Chan, Ismael Cruz Cordova…

Historická drama, Marie, královna skotská , Online ke zhlédnuti na filmyon. Tenhle snímek je zatím v KINO kvalite. U nás najdete všechny filmy online, bez registrace, zdarma.

Bylo jí pouhých šest dní, když se po smrti otce stala Marie skotskou královnou. V šestnácti přidala díky sňatku titul královny francouzské, ale když o dva roky později ovdověla, srdce ji odtáhlo domů.
Osmnáctiletá dívka musela od počátku obhajovat svůj trůn před rebelujícími skotskými klany, navíc čelila otevřenému nepřátelství rodově spřízněné anglické královny Alžběty, jejíž vládu odmítala uznat.
Averze to byla oboustranná, Alžbětě Marie vadila nejen jako vzpurná rivalka, ale i jako matka budoucího krále Jakuba. Anglická panovnice totiž v tomto směru měla z mnoha příčin jen mizerné vyhlídky.
Na druhou stranu obě panovnice spojovala jejich izolovanost v prostředí tvořeném výhradně muži, díky němuž získaly vzájemné pochopení, dokonce i respekt. Britské ostrovy však byly pro dvě tak silné ženy příliš malé a obě to věděly.
Otázkou bylo jen, která z nich se rozhodne udělat první krok k eliminaci té druhé, a jak moc je to bude bolet.
zdroj:csfd.cz

Marie královna skotská online