Recenze – Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

Harry Potter 7 - recenze
Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 . Recenze na film Harry Potter 7

 

Před samotnou video recenzí

ovšem, pár zajímavosti

o Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

 

Herec Voldemorda, Ralph Fiennes, uvedl, že by si roli rád zopakoval, kdyby měl možnost.

V tomto filmu zazní jméno nebo příjmení hlavního hrdiny celkem 66krát.

Při natáčení snové scény, při které se Harry a Hermiona nazí líbají, museli herce Ruperta Grinta vyhnat od blízkosti kamer, protože se nemohl přestat smát.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Voldemortův had Nagini je tzv. malediktus. Jedná se o osobu , která nese pokrevní prokletí, jež způsobuje to, že se osoba proměňuje nekontrolovaně na zvíře.
Důsledkem kletby je pak to, že se osoba na zvíře promění natrvalo. Toto vše bylo objasněno až ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny , jež dějově předchází sérii o Harrym Potterovi.

Ve scéně, kdy se Bradavičtí učitelé chystají zaštítít Bradavice kouzly, si v pozadí lokne profesor Křiklan jakéhosi lektvaru, pravděpodobně Felix Felicis, neboli tekutého štěstí.

Ve scéně, kdy profesorka McGonagall zaútočí ve Velké Síni na Snapea , je vidět, že Snape její poslední útok rozdělil a přesně zaměřil na sourozence Carrowovy, kteří stáli za ním, čímž je zneškodnil.

Celosvětová premiéra proběhla 7. července 2011 v Londýně.

 

Video recenze Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

 

 

Daniel Radcliffe dostal za poslední diel série honorár 33 milionov amerických dolárov nepočítajúc podiel z tržieb a iných tantiémov.

Maggie Smith bojovala v době natáčení tohoto i předchozího filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 1 s rakovinou. Tuto skutečnost však tajila, aby neznepokojovala filmový štáb ani fanoušky. Naštěstí se plně zotavila.

Při bojové scéně mezi profesorkou McGonagallovou a profesorem Snapem bylo herečce 76 let. Stala se tak do té doby nejstarší ženou, která kdy natáčila bojovou scénu.

Ve snímku Harry Potter a kámen mudrců se při prvním setkání Harryho a Rona z kouzelných karet vyskočí čokoládová žába a vyleze oknem pryč. I zde se objeví stejná žába, která leze po okně v kupé dětí hlavních hrdinů v epilogu toho dílu.

Tom Felton byl nucen přemluvit svou tehdejší přítelkyni, aby v epilogu filmu zahrála Dracovu ženu.

Podle spisovatelky J. K. Rowling se bitva o Bradavice odehrála 2. května roku 1998.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Na Ralphu Fiennesovi jako představiteli Voldemorta vždy pracoval tým maskérů, přesto byla jeho podoba vždy upravena počítačem, především kvůli nosu.

Přestože J. K. Rowlingová uvedla, že už na žádném dalším filmu s Harrym Potterem pracovat nebude, studio Warner Bros oznámilo, že autorka knih napíše scénář a bude dohlížet na to, aby se správně natočil film Kouzelná zvířata a kde je najít, který se bude odehrávat 70 let před příběhem Harryho Pottera.

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 je jediným dílem série. na jehož vizuálních efektech se nepodílelo uznávané studio Industrial Light & Magic.

Tajemná komnata byla celá vytvořena počítačem. Rupert Grint a Emma Watson hráli v místnosti se zeleným pozadím.

Na poslední den natáčení přijel Rupert Grint se zmrzlinářským vozem a všem rozdával zmrzlinu.

Jedná se o jediný díl série, kde Hermiona létá na koštěti.

Vo filme použije Voldemort niekoľkokrát kúzlo “horcruxy“ v snahe podviesť smrť. Jeho meno je francúzsky výraz pre „Flight of Death“, čo možno preložiť ako „zlodej / podvodník smrti“
zdroj: csfd.cz