Recenze – Lví král 2019 ( Video recenze )

Lví král online

 

Před samotnou video recenzí

ovšem, pár zajímavosti

o filmu Lví král (The Lion King)

 

Jelikož lidské mimiky aplikované do říše zvířat by působily poněkud zvláštně, bylo tvůrci rozhodnuto, že hlavním nástrojem emocí zvířat bude jejich řeč těla.

Jména hyen Shenzi, Kamari a Azizi pocházejí ze svahilštiny a znamenají divoký, mocný a měsíční svit. Hyena Kamari zastoupila v animované verzi Banzai a hyena Azizi šíleného Eda.

James Earl Jones, který propůjčil hlas Mufasovi, je v 86 letech nejstarším hercem v obsazení. V původním Lvím králi mu bylo 63 let.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Donald Glover (Simba) vyrůstal v éře animovaného Lvího krále , a tak během natáčení remaku nepotřeboval nikoho, kdo by ho učil písní pro film, jelikož, jak sám později zmínil, písně Lvího krále ho provázely celým dětstvím.

V úvodní scéně má malý Simba modré oči, později hnědé. Toto však není chyba, autoři jen odrazily skutečnost, že v přírodě mají lvi po narození oči modré a později se jejich barva mění.

V písni „Hakuna matata“ Pumba zazpívá výraz „prdnul“, načež se podiví, že ho Timon nepřerušil. V původní kreslené verzi Lví král (1994) byl v tuto chvíli přerušen právě Timonem se slovy „ne před dětmi“.

Natáčelo se od 1. února 2017 do 31. prosince 2018 v Jižní Africe a v Kalifornii.

Hyena Azizi je ve filmu mírně pomatená. Slovo Azizi totiž znamená ve svahilštině „měsíční svit“, který je často spojován s duševními nemocemi. Hyenu ve filmu hraje herec Eric André, jehož svérázný choromyslný styl humoru k postavě sedí perfektně.

Scarova píseň „Be Prepared“ byla z filmu původně vyškrtnuta, protože se zástupci studia Disney obávali kontroverze vyvolané tím, že je píseň založena na nacistickém propagandistickém snímku Triumf vůle (1935). Představitel Scara Chiwetel Ejiofor navíc neměl ke zpěvu vhodný hlas. Po kritice ze strany fanoušků a filmových publicistů se ale studio rozhodlo ikonickou píseň do filmu vrátit. (dO_od)

Benedict Cumberbatch odmítl možnost namluvit Scara .

James Earl Jones, Hans Zimmer, Elton John a Tim Rice jsou jediný, kteří se podíleli jak na původním animovaném originále Lví král (1994), tak na tomto remaku. James Earl Jones jako hlas Mufasy, Hans Zimmer jako skladatel a Elton John a Tim Rice jako skladatelé ústřední písně.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

 

Režisér Jon Favreau si pro roli zlého Scara vybral Chiwetel Ejiofora, poté co ho ohromil svým výkonem ve snímku Doctor Strange (2016).

Jedná se o druhý „live action“ film Jona Favreaua z produkce Disneyho hned po Knize džunglí (2016).

zdroj: csfd.cz

Pokud ste film ještě nevideli, tak u nás si ho můžete zhlédnout .

Video recenze Lví král (2019)