Recenze – Spider-Man: Daleko od domova (Videorecenze)

 

Spider-Man: Daleko od domova online

Před samotnou video recenzí

ovšem, pár zajímavosti

o filmu Spider-Man: Daleko od domova

 

První velkofilm o Spider-Manovi, ve kterém se neobjevil Stan Lee.

Ve filmu se objeví J.K. Simmons jako J. Jonah Jameson. Tuto roli si už zahrál ve filmech Spider-Man (2002), Spider-Man 2 (2004) a Spider-Man 3 (2007).

Ve filmu se objeví moderátor České televize Michal Kubal. Ten tu hraje sám sebe a ve zpravodajské relaci informuje o střetu superhrdinů na území České republiky.

Celosvětová premiéra proběhla 26. června 2019 v Los Angeles.

V jedné scéně v traileru si v pozadí za Happym lze všimnout cedule lákající na wrestling s Crusherem Hoganem. Přesně tak se jmenoval wrestler, se kterým Spider-Man bojoval ještě před přerodem v hrdinu v původních komiksech.

voyo online filmy od 1 koruny

Ve filmu se mluví o paralelních světech. Paralelní dimenze byly už v jednom filmu o Spider-Manovi, a to Spider-Man: Paralelní světy.

Během natáčení filmaři na vlastní náklady opravili Neptunovu kašnu v Liberci.

Film se v České republice natáčel pod krycím názvem „Bosco“. Ve Velké Británii jako pak pod názvem „Fall of George“.

Ve scéně, kdy Betty Brant fotí na lodi v Benátkách Peterova kamaráda Neda, můžeme za ním na lodi vidět nápis „Asm 212“. Je to odkaz na komiks „Amazing Spider-Man #212“, kde se poprvé objevil Hydro-Man.

Při natáčení v Liberci došlo k incidentu, kdy filmaři položili elektrickou rozdvojku, kabely a plachty k Památníku obětem okupace z 21. srpna 1968. Místní politici vyjádřili rozhořčení, že památník zneuctili. Filmaři se následně za nepořádek omluvili a památník uklidili.

Praha za propagaci města ve filmu zaplatila Marvelu 5 milionů korun. Tyto peníze byly zaplaceny z nadačního fondu Prahy.
Starý kufr, se kterým Petr Parker cestuje do Evropy má iniciály „BFP“, odkazuje tedy na Benjamin Franklin Parker, celé jméno jeho strýčka Bena Parkera.

Natáčelo se konkrétně v Praze v Divadle na Vinohradech, Opeře, Obecním Domě, hotelu Carlo IV, Karlově mostě, Na Kampě, u Rudolfina, na Radnických schodech. V pivovaru v Kostelci nad Černými lesy. V Liberci na náměstí Edvarda Beneše. Ve Velké Británii v Hertfordshire a Londýně. Natáčelo se ještě v Benátkách a New Yorku.

voyo online filmy od 1 koruny

V pase Petera Parkera můžeme vidět datum narození 10. 8. Jedná se o den, kdy roku 1962 vznikl komiksový Spider-Man.

Při útoku na Tower Bridge můžeme zahlédnout SPZ jednoho z aut – 2865SEP. Jedná se o odkaz na komiks (28. září 1965), kdy se utkal Spider-Man s Molten Manem.

zdroj: csfd.cz

Pokud ste film ještě nevideli, tak u nás si ho můžete zhlédnout .

Video recenze Spider Man Daleko od domova

Prvé dojmy z filmu Spider-Man: Far from Home