Recenze Sci-Fi filmu, X-men: Dark Phoenix (Videorecenze)

X-Men: Dark Phoenix online

Před samotnou recenzí ovšem, pár zajímavosti

o filmu X-men Dark Phoenix

 

Celosvětová premiéra proběhla 14. května 2019 v Mexico City.

 

Producent Hutch Parker uvedl, že finále se údajně mělo původně odehrávat ve vesmíru, v přetáčkách se však přesunulo zpět na Zemi. Zbytek mutantské rodiny totiž nebyl v třetím aktu příběhu původně příliš významný. Tvůrci přitom chtěli, aby právě vliv ostatních motivoval Jean Grey, aby přijala svou identitu.

 

Jedná se o první film z X-Menovského univerza bez jakékoliv účasti Hugh Jackmana jako Wolverina.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Na „brazilském Comic-Conu“ v roce 2018, známém jako CCXP, měli prezentaci také tvůrci tohoto filmu. Simon Kinberg prozradil, že i když Dark Phoenix v žádném případě není součástí Marvel Cinematic Universe, na filmu se kreativně podílel šéf Marvelu Kevin Feige.

 

Datum premiéry bylo posunuto z 14. února na 7. června 2019, a to jen dva dny po zveřejnění prvního traileru. Šlo již o druhý posun, původní datum premiéry bylo 2. listopadu 2018.

 

Po snímku Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti skladatel Hans Zimmer oznámil, že se jedná o jeho poslední soundtrack ke komiksovému filmu. Svůj názor však změnil a nabídku na X-Men: Dark Phoenix přijal.

 

Děj se odehrává 10 let po událostech z dílu X-Men: Apokalypsa.

 

Natáčení začalo 28. 6. 2017 v kanadském Montrealu a skončilo 14. 10. 2017 v Montrealu.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Spoiler: Film adaptuje příběh komiksu „The Dark Phoenix Saga“, ve kterém Jean Grey ztratí kontrolu nad svými schopnostmi jako Dark Phoenix a tím nutí X-Meny bojovat proti ní, zatímco císařovna Lilandra se snaží chytit a zničit Jean.

zdroj: csfd.cz

 

Pokud ste film ještě nevideli, tak u nás si ho můžete zhlédnout .

 

X-men: Dark Phoenix ( Video recenze )