Recenze – Joker , film roku přichází ( Video recenze )

 

Joker online zdarma
Joker 2019 – cely film

 

Před samotnou video recenzí

ovšem, pár zajímavosti

o filmu JOKER ( 2019 )

 

Na několika záběrech můžeme vidět, že Joker je levák.

Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2019 na filmovém festivalu v Benátkách, kde film sklidil osmiminutový potlesk ve stoje.

Joker zvládl utržit za první víkend dosud rekordních 93,5 milionů amerických dolarů z USA v měsíci říjnu. Porazil tak snímek Venom z předchozího roku. Ze zbytku světa si celkem přišel na 234 milionů dolarů.

voyo online filmy od 1 koruny

 

Snímek neprovázely jenom nadšené ohlasy, ale i kontroverze, která údajně poukazuje na násilná témata, jež až moc připomínají masové střelecké útoky v USA.
Režisér Todd Phillips hájí film slovy, že v žádném případě neoslavuje násilí. Snímek podle prohlášení Warnerů není potvrzením jakéhokoliv druhu násilí ve skutečném světě.
Záměrem filmu a tvůrců prý rozhodně nebylo vylíčit Jokera jako hrdinu.

Po nechvalně známé tragické události, která se stala při premiéře Temný rytíř povstal, kdy v Auroře v Coloradu vtrhli do sálu kina ozbrojení teroristé a tehdy zastřelili 12 lidí, se FBI rozhodla dbát pozornost při promítání Jokera.
V Auroře se film nepromítal z úcty k rodinám obětí.

Arthur vystoupí jako stand up komik v Pogo’s, což je zřejmě odkaz na sériového vraha John Wayne Gacyho, který si přivydělával jako klaun na dětských oslavách, kde si i vyhlížel budoucí oběti.
Jeho přezdívka byla Pogo The Clown.

 

 

Natáčelo se od 10. září do 3. prosince 2018. Natáčelo se v New Yorku a New Jersey.

Podle komiksu vychází Jokerův ikonický smích jako reakce na nepříjemnou či trapnou situaci.

Rozpočet snímku se pohyboval kolem 55 milionu amerických dolarů. Podobný rozpočet získal i, rovněž nepřístupný, Deadpool .
Běžný rozpočet komiksových filmů se pohybuje v rozmezí 100–200 milionů dolarů.

Režisér Todd Phillips přesvědčoval celý rok studio WB, aby mu poskytlo práva na natočení filmu Joker s přístupností R (v USA od 17 let).
Původně chtěl natočit psychologický film o zkažené společnosti, ale díky propojení s populární komiksovou postavou Jokera nápad lépe protlačil mezi producenty.

Joaquin Phoenix zhubl pro roli Jokera 23,5 kg. Během natáčení tak vážil kolem 50 kg.

Joaqui Phoenix několikrát odešel v půli scény z placu, protože byl nespokojený se svým výkonem.

Aby měl Joker jedinečný smích, sledoval Phoenix videa lidí trpících duševní poruchou, která způsobuje nekontrolovatelný smích nebo pláč.

 

voyo online filmy od 1 koruny

 

Postava Sharon Worthington se jmenuje Debra Kane, jde o poctu tvůrci Batmana Bobu Kaneovi.

Frances McDormand odmítla roli Penny.

Dante Pereira-Olson, který v tomto filmu ztvárnil mladou verzi Bruce Waynea, si předtím zahrál mladou verzi postavy Joaquina Phoenixe ve filmu Nikdys nebyl.

S výškou 173 a půl cm je Joaquin Phoenix dosud nejmenším představitelem Jokera.

Dabér animovaného Batmana Kevin Conroy doufal, že by si Mark Hamill, který namlouvá hlas Jokera, mohl svou roli zopakovat také v tomto filmu, stejně tak o roli stál i Jared Leto, který si Jokera zahrál v Sebevražedném oddílu.

zdroj: csfd.cz