Recenze – To Kapitola 2  ( Video recenze )

 

To Kapitola 2 online it 2
To Kapitola 2 online it 2 zdarma film

 

Před samotnou video recenzí

ovšem, pár zajímavosti

o filmu To Kapitola 2 ( It: Chapter Two )

 

Ve filmu je socha Paula Bunyana – jedná se o fiktivní postavu dřevorubce. Tato postava se také objevila v knižní předloze „To“ od Stephena Kinga, kde se také zhmotnila jako noční můra a zaútočila na jednu z hlavních postav.

Ve scéně, která se odehrává ve školní třídě, je krátký záběr na vycpanou želvu. To je odkaz na postavu vesmírné želvy z knižní předlohy.

Režiséra, který natáčí film podle Billovy knihy, si zahrál režisér Peter Bogdanovich.

Představitel malého Bena z televizní verze To z roku 1990 hraje v nové verzi muže ve scéně pracovního jednání, kdy se poprvé setkáváme s dospělým Benem, který s touto pracovní skupinou komunikuje .

voyo online filmy od 1 koruny

 

Ve filmu je dost odkazů na jiné kultovní horory. Jako například: Věc (pavoučí nohy z hlavy), Carrie (místnost zatopená krvi), plakát na film Ztracení chlapci (1987) a nápis na kině Noční můra v Elm street 5 (1989). Zazní i hláška „Yippee ki-yay, motherfucker!“ ze Smrtonosné pasti (1988).

Režisér Andy Muschietti je vidět v pozadí v lékárně, kam šel Eddie pro svůj artefakt.

Ve finální scéně, kdy se hrdinové snaží Pennywise zmenšit a on na sebe bere různé podoby, si můžeme všimnout změny na postavu z hororu Máma (2013), kterou režíroval taktéž Andy Muschietti.

 

 

Ve scéně, kdy je Beverly na záchodech a zaplavuje ji krev, si můžeme všimnout odkazu na další zfilmované dílo Stephena Kinga, a sice Osvícení (1980) – hlavu mezi dveřmi doprovázející hláškou „Here’s Johnny“.

Na začátku filmu je jedna urážka na útočníka na pouti vedena na jeho vlasy, kdy „volala Meg Ryan, že má vrátit paruku“. Ve scéně, kdy Richie hledá svůj artefakt a zamíří tak do herny se starými automaty, je v pozadí vidět plakát na film Láska přes internet (1998), kde Meg Ryan hraje hlavní roli s Tomem Hanksem.

voyo online filmy od 1 koruny

 

Producentka Barbara Muschietti prozradila, že si pohrávali s myšlenkou, že To Kapitolu 2 rozdělí na dva filmy. Původní sestřih měl až čtyři hodiny. [Zdroj: Fandimefilmu.cz]

Sám autor knižní předlohy Stephen King si ve filmu zahrál menší roli prodavače ve starožitnictví.

Pokaždé, když Billovi někdo řekne, že konec jeho knihy není dobrý, je to pravděpodobně odkaz na první kapitolu To (2017). Velká část diváků kritizovala právě konec první části.

Celosvětová premiéra proběhla 26. srpna 2019 v Los Angeles.

Stephen King byl prvním dílem To (2017) natolik nadšený, že požádal filmaře, zda by pro druhou část nemohli napsat scénu, která ani v knize není. Produkční tým této žádosti vyhověl.

Bill Skarsgård uvedl v rozhovoru, že i po skončení natáčení trpěl nočními můrami, kde musel bojovat s Pennywisem stejně tak, jako postavy z Klubu smolařů ve filmu.

Film se natáčel pod názvem „Largo“.

James McAvoy se skutečně zranil během natáčení bojových scén proti Pennywisovi .

Jedna z charakteristik Richieho Toziera je jeho schopnost napodobovat hlasy celebrit. Bill Hader, který hraje, byl zaměstnán u Saturday Night Live (od r. 1975) právě z tohoto důvodu.

Bill Skarsgård (Pennywise) uvedl, že natáčení pokračování To (2017) bylo pro něj zábavnější, neboť mohl mluvit s dospělými protagonisty původních dětských postav. V původním To z roku 2017 byl Skarsgård v minimálním kontaktu s dětskými herci, aby byl strach z jeho postavy o to realističtější.

Marlon Taylor a Jarred Blancard z TV filmu It (1990) vyjadrili záujem o stvárnenie svojich pôvodných rolí.

zdroj: csfd.cz